لوازم نگهداری اسب

“تجهیزات و لوازم نگهداری اسب”

وتی یک اسب خریداری میکنید به یک سری تجهیزات و لوازم برای نگهداری از اسب خود احتیاج دارید که از آن به درستی مراقبت کنید. بعضی از لوازم را ممکن است از قبل داشته باشید مانند بیل و یا چنگک که کاربرد آن برای تمیز کردن زیر اسب استفاده میشود.

برخی لوازم خاص وجود دارند که لازم است از فروشگاه های تجهیزات اسب خریداری کنید ، مانند برس های خاص و زین سوارکاری که انواع مختلفی دارد. سعی کنید لوازم را از نوع درجه یک تهیه کنید.

مکمل های پروتئینی و غذایی

مکمل پروتئینی مواد خوراکی هستند که حداقل دارای ۳۰ درصد پروتئین باشد. مکمل ها در دو حالت هستند، یا منشاء گیاهی و یا منشاء حیوانی داشته باشند.مواد پروتئینی دامی ازلحاظ تنوع اسيدهای آمينه تشکیل‌دهنده ، غنی‌ترند. مکمل‌های پروتئینی گياهی، تفاله دانه‌های روغنی پس از استخراج روغن آن‌ها هستند.

تجهیزات غذا دادن:

_ظرف آب یا سطل های بزرگ

_ظرف غذا

_محفظه نگهداری غذا (از جنس فلز یا پلاستیک با درب محکم تا از جوندگان کوچک در امان بماند)

نظافت و بهداشت:

_طناب افسار

_شانه یال

_افسار

_سم گیر

_برس بدن

_حشره کش

_شانه دندانه دار

_عرق گیر در صورت نیاز

ماشین اصلاح موی اسب

اصلاح و مرتب کردن یال و دم اسب بسیار مفید است.رسیدگی و آرایش این نواحی تأثیر به سزایی در زیبایی ظاهری اسب‌ها دارد.همچنین بخاطر وجود موهای بلند در نواحی مختلف تمیز کردن مداوم آن‌ها از بروز بسیاری از بیماری های پوستی و…. جلوگیری می‌کند.

اما در انجام این کار باید دقت زیادی داشت زیرا اگر به طور صحیح انجام نشود ممکن است پوست حیوان زخم شود واگر شما هنگام کار با وسیله اصلاح اصول بهداشتی را به‌دقت رعایت نکنید، این زخم‌ها به‌راحتی عفونت می‌کنند و مشکل‌ساز می‌شوند.

لوازم نگهداری اسب

لوازم نگهداری اسب

داروی ضد انگل

بیماری‌های انگلی دارای اثرات بسياري بدی مانند کاهش وزن، لاغری، عدم رشد در اسب می‌شوند. این داروها باید به‌صورت منظم هر دو ماه یک‌بارمصرف شوند. سعی کنيد در هر دو تا سه مرتبه مصرف دارو، نوع آن را تغيير دهيد تا مقاومت انگلی ایجاد نشود.

حتما پس از اتمام هر دوره با دامپزشک خود برای استفاده دوره جدید مشورت کنید.

از مهم‌ترین داروهای ضد انگل می‌توان به آيورمکتين، فبانتل، لواميزول و آلبندازول اشاره کرد.

تجهیزات سوارکاری:

_صفحه ی مسطح زین یا پتو

_کلاه ایمنی

_زین به همراه تنگه ی انگلیسی یا تنگه ی وسترن

_رکاب ها و چرم های رکاب

تعلیمی:

یکی از لوازم نگهداری اسب که از سردست زدن اسب به مقدار زیاد جلوگیری می‌کند تعلیمی است. تعلیمی وسیله‌ای است که به‌عنوان تسمه زیر گردن به تنگ زین متصل می‌شود و دهانه از آن می‌گذرد.

برای مطاله مطالب بیشتر از سایت پارس هورس دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای ثبت آگهی در سایت به قسمت  آگهی مراجعه کنید.

برای دسترسی به اخبار بروز به سایت فدراسیون مراجه کنید.