نژاد اسب وستفالین

“نژاد اسب وستفالین”

اسب وستفالین اولین بار در اوایل دهه ۱۸۰۰ با تلاش برای پرورش اسب سواری در آلمان ایجاد شد. یک مزرعه پرورش سیلمیدر وارنورف، این اسب‌ها را پرورش داد تا هم برای سواره‌نظام مفید باشند و به‌عنوان اسبی برای اشرافیان نیز مورداستفاده قرار بگیرند.

خصوصیات اسب وستفالین

اسب وستفالین یک حیوان بسیار بااستعداد ورزشی شناخته‌شده است. این اسب هنوز هم برای بسیاری از سوارکاران یک سواری قابل‌کنترل است. گرچه این نژاد انرژی زیادی دارد، اما بسیار مطیع است.این خلق‌وخوی عالی به این معنی است که بسیاری از سوارکاران ممکن است شریک رقابت خود را در نژاد وستفالین پیدا کنند.

اسب وستفالین بسیار پر تحرک است و شاید برای تازه کاران خیلی مناسب نباشد اما کار با آنها آسان است و سوارهای سطح مختلف می‌توانند با این اسب‌سواری کنند.

اسب وستفالین ازنظر ظاهری شبیه اسب هانوور است.گردن آن‌ها بلند است و سینه‌ای پهن دارند. همچنین اسب وستفالین دارای ناحیه کمر قدرتمند، شانه‌های شیب‌دار، پشتی با طول متوسط که پهن و مستقیم است.

مفاصل بزرگ و برجسته و عضلات وی بازوهای اسب وستفالین بسیار جلب توجه میکندسم‌ها نیز به‌خوبی شکل‌گرفته‌اند و دارای ساختاری سخت هستند.در مقایسه با نژادهای اسب دیگر، وستفالین از ساختار سبک‌تری برخوردار است که به آزادی حرکت آن کمک می‌کند.

نژاد اسب وستفالین

نژاد اسب وستفالین

رژیم غذایی

این اسب‌ها به رژیم غذایی نیاز دارند که عمدتاً شامل علوفه، ازجمله یونجه و علف می‌باشد. این اسب‌ها در کار شدید ممکن است به کنستانتره ها و مکمل‌های غذایی دیگری نیز احتیاج پیدا کنند. درحالی‌که دیگر نژادهای اسب به رژیم غذایی متفاوت و سنگین‌تری نیاز دارند.

اندازه وستفالین

وزن آن‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ پوند است. این نژاد مشابه هانوفر است اما ساختار آن درشت‌تر است.

مشکلات بهداشتی

به طور کلی این نژاد ، اسب‌ های سالمی‌اند و بیماری‌های اندکی دارند.استئوكندروز می‌تواند منجر به لنگش پا شود که ممکن است سواری دادن اسب را پایان دهد یا محدود كند.

مانند سایر نژادهای اسب، اسب وستفالین نیز به یک‌روال نظافت و بهداشت مرتب نیاز دارد.علاوه بر استفاده از شامپوی اسب برای تمیز کردن کامل اسب در هر زمان لازم، یک کیت استاندارد نظافت اسب به شما این اطمینان را می‌دهد که می‌توانید دم و یال او را از هر آلودگی تمیز کنید و او را از شر حشرات ریز بین موهایش خلاص کنید.

با ماساژ دادن و تمیز کردن پوست و یال او، می‌توانید به بهتر شدن رابطه بین خود و اسبتان کمک کنید.

یال و دم اسب را شانه کنید تا موهای بلند و جداشده را از بین ببرید.استفاده از یک سم پاک‌کن، سم اسب را به‌طور کامل از هرگونه آلودگی، خاک و سنگ تمیز کنید

 

برای مطاله مطالب بیشتر از سایت پارس هورس دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای ثبت آگهی در سایت به قسمت  آگهی مراجعه کنید.

برای دسترسی به اخبار بروز به سایت فدراسیون مراجه کنید.