نگهداری اسب در زمستان

نکاتی کلیدی درباره نگهداری اسب در زمستان

نکاتی کلیدی درباره نگهداری اسب در زمستان وجود دارد که پیشنهاد میشود این ماله مطالعه شود.

اسب سیستم گردش خون بزرگی دارد که این سیستم قوی به حرکت گرما در بدن بسیار کمک میکند.رگ‌های خونی درست در زیرپوست قرار دارند که در هوای گرم، گرما را در اطراف اسب پراکنده می‌کنند و در فصل سرما فیزیولوژی بدن اسب به‌جای این‌که گرما را پراکنده کند، آن را حفظ می‌کند و سبب گرم ماندن اسب در سرما می‌شود.اسب نمیتواند با دهان خود نفس بکشد پس مطمئن شوید که هیچوقت راه تنفس آن بسته نباشد.

نظافت محل نگهداری

اگر به‌طور مرتب کود اسطبل یا محیط نگه‌داری اسب را تخلیه نمی‌کنید، بهتر است قبل از اینکه تبدیل به گل شوند، این کار را انجام دهید. این کار نه‌تنها باعث کاهش گل‌ولای اصطبل شما می‌شود، بلکه باعث کاهش بار انگل اسب شما نیز می‌شود.

نگهداری اسب در زمستان

نگهداری اسب در زمستان

توجه به سم ها

سم های اسب را کوتاه کنید و نگارید از حالت معمول بزرگتر شود. سم‌های ترمیم شده کمتر ترک می‌خورند، برف کمتری نگه می‌دارند و روی زمین‌های لیز تعادل بیشتری دارند. زمین‌های سخت و یخ زده می‌توانند باعث ایجاد ترک‌های جدی و همچنین منجر به بزرگ‌تر شدن سایز سم‌ها شوند و موجب سرخوردن اسب روی زمین‌های لیز شود.

مکمل ها

به دلیل تغیر فصل و اب و هوا ممکن است که نیاز به مکمل‌هایی که در ماه‌های گرم موردنیاز قرار نمیگیرد در ای فصل را ضروری کند.باید برای تقویت اسب خود ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب را برای او مهیا کنید.از مکملی استفاده کنید که کمبود های اسب را بتواند جبران کند . کمبودها توسط یک آزمایش خون آشکار می‌شوند و می‌توان بر اساس آن مکمل خوب و مناسب تدارک دید.

پتو و پوشش مناسب

نکته فو العاده مهم و قابل توجه در فصل زمستان پوشش مناسب است . بعد از اتمام کار روزانه هنگامی‌که درون اصطبل خود قرار می‌گیرند نیاز به پوشیدن پتو یا جل مناسب دارند.بهترین پوشش برای اسب‌هایی که خارج از اصطبل و سرپناه نگه‌داری می‌شوند، همان پوشش موی زمستانی آن‌هاست که پرپشت‌تر و ضخیم‌تر شده و به‌صورت سیخ بر روی پوست اسب قرار می‌گیرد تا بتوانند هوای گرم را در نزدیکی سطح پوست اسب نگه‌دارند.

نگهداری اسب در زمستان

نگهداری اسب در زمستان

تهیه اب برای اسب

تهیه و اب دادن به اسب در فصل زمستان بسیار مشکل تر از بقیه فصل ها و تابستان است.در زمستان هنگامی که درجه هوا کاهش پیدا میکند ممکن است اب یخ بزند و اسب نتواند اب بنوشد. در زمستان بهتر است ظرف آبی که برای اسب خود استفاده می‌کنید، پلاستیکی باشد که در صورت یخ‌زدگی احتمالی، بتوان به‌راحتی آب حیوان را عوض کرد.

برای مطاله مطالب بیشتر از سایت پارس هورس دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای ثبت آگهی در سایت به قسمت  آگهی مراجعه کنید.

برای دسترسی به اخبار بروز به سایت فدراسیون مراجه کنید.