چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟

چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟

در پاسخ به این سوال که چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟ میتوان گفت نمک یک ماده بسیار ضروری میباشد که بدن به آن احتیاج دارد ولی نمیتواند آن را بسازد و باید به برنامه غذایی اضافه شود.

نمک از سدیم و کلر تشکیل شده است.یون های نمک برای حفظ تعادل سیستم سلولی و تولید انرژی مورد نیاز میباشد سدیم به نگهداری هیدراتاسیون کمک نموده و برای انقباض سیستم عضلانی و عصبی بسیار کمک میکند.

کمبود شدید نمک می تواند سبب مرگ اسب شما شود .

اگر نمک در رژیم غذایی اسب نباشد چه مشکلی پیش می آید؟

اگر که نمک در رژیم غذایی موجود نباشد ، خون احتیاج خود را از نمک موجود در ادرار و عرق جذب می کند ، اما تولید ادرار و عرق نمی تواند متوقف شود و خون نمک را به کلیه و غدد عرق باز می گرداند . بدن سعی می کند با رقیق سازی ادرار و عرق با آب بیشتر جبران این کمبود را متعادل کند که بافتهای بدن در این هنگام دهیدراته می شوند .

چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟

چرا اسب به نمک احتیاج دارد

یک اسب با سایز متوسط ۱۱۰۰ پوند در هنگام استراحت حدود ۲ اونس در روز به نمک احتیاج دارد . در روزهای گرم و هنگام فعالیت شدید و تعریق زیاد ، این نیاز به ۵ اونس میرسد ( تقریباً هر اونس معادل ۶ قاشق چایخوری می باشد) .

شروع تغذیه با نمک باید به تدریج باشد و در اختیار گذاشتن بیش از اندازه آن سبب مسمومیت خواهد شد .

چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟

چرا اسب به نمک احتیاج دارد؟

علائم مسمومیت با نمک بصورت اختلال دستگاه گوارش و قولنج می باشد .نمک تنها ماده معدنی است که اسبها به نیاز به آن آگاه هستند . اسبها ممکن است کمبود مس یا هر ماده معدنی دیگری را احساس کنند ولی در صورت دسترسی داشتن به این مواد نیز از آن مواد مصرف نکنند ولی قطعاً در صورت نیاز بدن به نمک آن را مصرف می کنند .
اسب ها در صورت مصرف نمک به آب نیاز پیدا می کنند . آب مهمترین ماده غذایی می باشد . افزایش مصرف نمک افزایش جذب آب را نیز در بر خواهد داشت .

جهت قرار دادن آگهی به قسمت ثبت آگهی مراجعه فرمایید.

برای اطلاعات بروز به سایت فدراسیون مراجعه کنید.