چگونه اسب سواری کنیم؟

“چگونه اسب سواری کنیم؟”

چگونه اسب سواری کنیم؟ میزان وفاداری یک اسب به نحوه سواری کردن آن بستگی دارد.

اگر اسب خود را به شکلی رام کنید که از روی احترام از شما پیروی کند، به‌ مراتب اسب وفادارتری خواهید داشت تا این‌که اسب را در موقعیتی قرار دهید که از روی ترس از شما اطاعت کند.

جلب اعتماد اسب

اولین راه در سواری کردن اسب، جلب اعتماد است.به وجود آوردن یک رابطه نزدیک با اسب برای اعتمادسازی و به دنبال آن تربیت او ضرورت دارد. تنها کافی است در طول روز ساعت هایی را را با او بگذرانید.

لازم نیست کار خاصی انجام دهید، کنارش بمانید و یا به تیمار کردنش بپردازید. تیمار کردن کمک می‌کند بتوانید با اسب خود ارتباط برقرار کرده و پیوندی با او ایجاد کنید.

باید به این اسب تازه‌وارد مدتی زمان دهید تا بتواند به شما اطمینان کند. با او به‌عنوان یک رهبر محکم اما آرام صحبت کنید.

دوست شدن با اسب

بدون شک یک حیوان که به‌تازگی شما را دیده، نمی‌تواند در اولین یا دومین روز آشنایی، مطیع محض شما باشد. پس لازم است یک رابطه بر پایه اعتماد و دوستی با او ایجاد کنید که در ادامه چگونگی آن برای شما توضیح داده خواهد شد.

چگونه اسب سواری کنیم؟

چگونه اسب سواری کنیم؟

پاداش به موفقیت

اسب‌ها همیشه دوست دارند خود را از فشار رها سازند. شما می‌توانید از همین خصوصیت برای تشویقشان استفاده کنید. ابزارهایی را که باعث ترسش می‌شوند، از او دور کنید و خودتان هم عقب بکشید. این عمل به اسب نشان می‌دهد برای رها شدن نیازی به دعوا کردن با شما ندارد.

عصبانیت زنگ خطر

در هیچ‌یک از مراحل سواری کردن اسب، به‌هیچ‌عنوان سر او خود فریاد نکشید، او را نزنید. چیزی را به سمتش پرت نکنید و در کل رفتار خشونت‌آمیزی با او نداشته باشید زیرا به‌این‌ترتیب او را می‌ترسانید و تمام اعتمادی را که ساخته‌اید از بین می‌برید. پس همواره با آرامش با او صحبت کنید.

ضرورت دهنه

در این قسمت از تمرینات سواری کردن اسب، علاوه بر تلاش برای پذیرفتن افسار، باید به عادت دادن او به دهانه نیز اقدام کنید. حال باید اسب شما یاد بگیرد این جسم اضافی را دردهان بگیرد.

با فرآیندی آرام سعی کنید اسب را با این ابزار جدید آشنا کنید و کم‌کم آن را دردهانش قرار دهید. چند بار اول تنها کافی است برای چند دقیقه کوتاه دهانه افسار را دردهان اسب بگذارید.

به‌تدریج یاد می‌گیرد آن را برای مدت طولانی‌تری دردهان نگه دارد.

برای مطاله مطالب بیشتر از سایت پارس هورس دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای ثبت آگهی در سایت به قسمت  آگهی مراجعه کنید.

برای دسترسی به اخبار بروز به سایت فدراسیون مراجه کنید.