چگونه سوار اسب شویم

چگونه سوار اسب شویم ؟

دفعات اولی که سوار اسب میشوید،چه روی آن زین باشد یا بدون زین،بهتر است کسی سر اسب را گرفته تا به آرامی بایستد. می توانید از یک سکوی کمکی استفاده کنید، تا فرایند سوار شدن روی زین یا خود اسب را برایتان راحت تر کند.اسب ‌سواری ورزشی سرگرم کننده که نیاز به شجاعت، تمرین و آموزش صحیح دارد.برای یادگیری به یک باشگاه یا یک مرکز اسب‌سواری معتبر مراجعه کنید.

چگونه سوار اسب شویم

چگونه سوار اسب شویم

اول از همه شرایط و تجهیزات را بررسی کنید

بند کمر و بند رکاب را چک کنید که سفت و محکم باشد. برای بار آخر بررسی کنید که همه سگکها به درستی تنظیم و رکاب ها نیز در ارتفاع مناسب باشند. به دلیل اینکه شما یک تازه کار هستید حتما پیشنهاد میشود از کلاه ایمنی استفاده کنید. وقتی سوار میشوید ممکن است جزئیات را فراموش کنید.

کنار اسب باستید

در ابتدا افسار را جمع کرده و در دست چپ خود بگیرید.بند راست افسار را کمی محکم تر بگیرید تا اسب هنگام سوار شدن شما به سمت دیگری متمایل نشود.با دست راست خود رکاب را بچرخانید تا بند چرمی رکاب یا پد محافظ، هنگامی که میخواهید روی زین بنشینید صاف باشند.اگر هنگام سوار شدن به سمت جلو خم شوید باعث میشود هنگام بالا رفتن انگشت پای شما کمتر به بدن اسب فشار وارد کند.

درحالت سوارشدن قرار بگیرید

پای چپ خود را بلند کنید و کف پای خود را به صورتی بر رکاب رار دهید تا بتوانید براحتی به آن تکیه کنید.از قبل افسار و یال اسب را در دست چپ خود نگه دارید و با دست راست خود برآمدگی زین را بگیرید.پای راست خود را نیز برای حفظ تعادل و پریدن روی اسب آماده کنید.

چگونه سوار اسب شویم

چگونه سوار اسب شویم

از زمین بلند شوید

جهش پا باید محرک بالا رفتن شما باشد حتی میتوانید چنبار این جهش را ازمایش کنید تا بتوانید در نهایت نیروی خود را برای سوار شدن تنظیم کنید.هنگامی که روی بدن اسب به تعادل رسیدید،دست راست خود را از زین رها کرده تا افسار را بگیرید.سپس پای آزاد خود را بالا آورده و از روی برآمدگی زین رد کنید.مطمئن شوید به مقدار کافی پای خود را بالا می آورید تا به اسب لگد نزده یا با زین برخورد نکند.

بعد از سوار شدن نباید با ضربه روی بدن اسب بشینید،چون اینکار میتواند باعث آزردن اسب یا حتی رم کردنش شود.

رکاب و افسار را تنظیم کنید

افسار را به شکلی تنظیم کنید که بتوانید ان را درست در دست بگیرید.اکنون همه چیز اماده است که شما از اسب بخواهید حرکت کند.

نکته:

هرموقع حین سوارشدن احساس کردید که اسب میخواهد حرکت کند،به سرعت پایین بیایید.

برای مطاله مطالب بیشتر از سایت پارس هورس دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای ثبت آگهی در سایت به قسمت  آگهی مراجعه کنید.

برای دسترسی به اخبار بروز به سایت فدراسیون مراجه کنید.